تبلیغات
سرباز امام خامنه ای(سیدخراسانی) - انتقاد آیت‌الله خاتمی از مواضع یك مسئول دولتی و پاسخ به رجزخوانی آمریكا

برای آفرینش یک نهال عدالت دل هزاران طلحه و زبیر را باید شکست و اینک این ما هستیم و تلاش سایبریمان در آفرینش نهال عدالت ...


Admin Logo
themebox Logoتاریخ:جمعه 15 مرداد 1389-07:05 ب.ظ

نویسنده :کاربر

انتقاد آیت‌الله خاتمی از مواضع یك مسئول دولتی و پاسخ به رجزخوانی آمریكا

 
انتقاد آیت‌الله خاتمی از مواضع یك مسئول دولتی و پاسخ به رجزخوانی آمریكا

  امام جمعه موقت تهران با اشاره تلویحی به سخنان یك مقام مسئول دولتی، قرار دادن مكتب ایران مقابل مكتب اسلام را ملی‌گرایی شرك‌آلود نامید و در ادامه خطبه‌های خود تأكید كرد كه آمریكا در زمینه رویارویی نظامی با ایران هیچ غلطی نمی‌تواند بكند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران طی سخنانی در خطبه دوم، از ویژگی‌های برتر نظام جمهوری اسلامی را اسلامیت نظام دانست و اظهار داشت: این اسلامیت نظام بود كه سرانجام منجر به نظام اسلامی شد، این مسئله خیلی مهم است و به تعبیر امام راحل نهضت ما اسلامی است قبل از آنكه ایرانی باشد.

* قرار دادن مكتب ایران مقابل مكتب اسلام ملی‌گرایی شرك‌آلود است

وی در ادامه با بیان اینكه اصلاً ایران با اسلام هویت خود را پیدا كرد، گفت: متقابلاً هم اسلام خدمتی بزرگ به ایران كرد؛ خدمات متقابل اسلام و ایران شهید مطهری برای اثبات این واقعیت و این ارتباط متقابل است. در ابتدای انقلاب یكی از سیاسیون گفته بود كه فرق ما با امام(ره) این است كه امام(ره) ایران را برای اسلام می‌خواهد و ما اسلام را برای ایران. این سخن همان ملی‌گرایی شرك‌آلود است كه امام(ره) آن را نهی می‌كرد و می‌فرمود ملی‌گرایی خلاف اسلام است و خلاف دستور خداست و بر خلاف قرآن مجید است. ایرانی كه بخواهد در برابر اسلام قرار گیرد، ملی‌گرایی شرك‌آلود است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین با تأكید بر اینكه روشن است كه وطن‌دوستی غیر از ملی‌گرایی است، یادآور شد: ملی‌گرایی به این مفهوم كه انسان اسلام را در مقابل ایران قرار دهد و بگوید كه اسلام مكتب‌های مختلف دارد و یك مكتب ایرانی دارد. این با وطن‌دوستی متفاوت است وطن دوستی قابل قبول است و در متن اسلام هم آن را نشانه ایمان دانسته‌اند. اما مكتب ایران در برابر مكتب اسلام همان ملی‌گرایی شرك‌آلود است كه امت مسلمان ما هرگز نپذیرفته و نخواهد پذیرفت.
وی ادامه داد: ما دلداده اسلام و ایران اسلامی هستیم ما همه چیزمان اسلام است، مقصد ما مكتب ماست؛ بنابراین زمزمه‌های این‌چنینی تبار آن‌چنانی دارد كه اول انقلاب یكی از سیاسیون می‌گفت و سرانجامش هم جمهوری ایرانی است این حرف هیچ تفاوتی با جمهوری ایرانی ندارد.
آیت‌االله خاتمی در عین حال عنوان كرد: ما همه چیزمان اسلام است. مدافع ایران اسلامی هستیم. همین متدینین هستند كه همواره از وطن حمایت كرده‌اند و تاریخ هم نشان داده كه در عرصه دفاع از وطن متیدنین در خط اول دفاع از وطن بودند و بسیاری از ملی‌گرایان و مدعیان ملی‌گرایی به این وطن خیانت كردند.

* نقل مرثیه دردناك حجاب توسط آیت‌الله خاتمی و انتقاد به افتتاحیه‌های مبتذل برخی جشنواره‌ها

آیت‌الله خاتمی بر همین اساس با بیان اینكه "این پنجمین خطبه‌ای است كه بنده می‌خوانم و مرثیه دردناك حجاب را سر می‌دهم "، به مقابله با بدحجابی اشاره و تصریح كرد: دلیل آن هم این است كه متأسفانه روز به روز شاهد خبرهای هنجارشكنانه در این رابطه هستیم؛ برگزاری برخی جشنواره‌های مبتذل و برخی افتتاحیه‌های مبتذلی كه در آن خواننده‌های زن و مرد دف بزنند. یا خبرهای نگران‌كننده از برخی سواحل دریاها می‌رسد. یا خبر دوچرخه سواری بانوان در خیابان‌های عمومی تهران، یا به وجود آمدن فروشگاه‌های آن‌چنانی در برخی مناطق تهران از جمله شمال كه فروشندگان زن با لباس مبتذل و بد برای جلب مشتری حاضر می‌شوند.

وی اضافه كرد: گاهی به بنده گفته می‌شود وقتی اثر ندارد چرا می‌گویی؟ ما تكلیف داریم منكر را بگوییم و در برابر منكر تحمل نكنیم. در این چهار خطبه حرف‌های خود را زدیم الان دو كلمه بیشتر نمی‌گویم. اول این كه دلسوزی‌هایی كه دلسوزان این نظام و دین و مراجع عظام تقلید و امامان جمعه و متدینین دارند برای ایجاد انگیزه بیشتر برای یافتن علاج این معضل است. معتقدیم مسئولان عالی نظام ما درد دین دارند. هیچ كدام از مسئولان عالی نظام این وضعیت نابه هنجار حجاب را نمی‌پسندند؛ بنابراین هرگز نباید برداشت از این صحبت‌ها این باشد؛ كسانی كه این اعتراض‌ها را می‌كنند می‌خواهند دولت را تضعیف كند.

امام جمعه موقت تهران در عین حال با تأكید بر حمایت از دولت، عنوان كرد: این دولت بر آمده از حضور چهل میلیونی و بیش از 24 میلیون رأی است. دولت قانونی و مشروع است و باید او را كمك كرد. جریان فتنه تمام تلاشش این است كه حتی اگر بتوانند یك روز از عمر این دولت كم كنند، اما ما معتقد به تقویت دولت قانونی به همراه رهبری هستیم، ولی حمایت به‌به و چه‌چه كردن نیست.

* حمایت ما از دولت "حمایت ناصحانه " است

وی تأكید كرد: حمایت ما ناصحانه است و این خدمت به كشور بقیه‌الله‌الاعظم است. این حرف‌هایی كه زده می‌شود خیر و صلاح مملكت است، امنیت روانی اجتماعی و خانوادگی را در رعایت این اصل می‌دانیم.

آیت‌الله خاتمی با تأكید بر فعالیت فرهنگی و كار اجرایی كردن همزمان در مقابله با بدحجابی، گفت: صحبت این نیست كه برخی می‌گویند كار فرهنگی انجام دهیم و برخی می‌گویند كار انتظامی باید انجام شود. طرح این مسئله به این شكل غلط است. كدام عالم دینی است كه بگوید در مقابله با بدحجابی از همان اول بزن بزن كنیم؟ هیچ عالم و رساله این را نمی‌گوید، بلكه تأكید بر كار فرهنگی و كار اجرایی به صورت همزمان است. ما هرگز نگفتیم فقط كار اجرایی شود.

* نباید طوری حرف بزنیم كه بدحجاب‌ها و بی‌حجاب‌ها دلشان خنك شود

به گفته وی، سخن ما این است كه امثال من كه تریبون داریم، طوری حرف نزنیم كه بدحجاب‌ها و بی‌حجاب‌ها احسنت بگویند و بگویند كه دل‌مان خنك شد. بلكه باید طوری حرف بزنیم كه متدینین مطمئن شوند مسئولین هم این درد را دارند. آ‌ن‌ها هم بدحجابی را خطر می‌دانند و سخنان ما باید مایه آرامش متدینین باشند كه صاحبان اصلی انقلاب هستند.

* بدحجاب‌ها و بی‌حجاب‌ها روز خطر صحنه را خالی می‌كنند

آیت‌الله خاتمی با بیان اینكه "در روز خطر و روز حادثه آن‌ها كه ایستادگی می‌كنند متدینین هستند "، گفت: بدحجاب‌ها و بدپوشش‌ها روز خطر نه تنها صحنه را خالی می‌كنند بلكه دست تسلیم بلند می‌كنند؛ بنابراین كار فرهنگی و اجرایی هر دو لازم است.

* برای مبارزه با بدحجابی و بی‌حجابی كار فرهنگی كافی نیست

وی تأكید كرد: برای مبارزه با بدحجابی و بی‌حجابی فقط كار فرهنگی صرف جواب نمی‌دهد اگر این است، شما بفرمایید درباره شرب خمر ما كار فرهنگی كنیم. اگر كار فرهنگی جواب می‌دهد، چرا شما با دزد مقابله فرهنگی نمی‌كنید؟ خاتمی یادآر شد: متن اسلام می‌گوید كار فرهنگی كنید، حدود الهی را هم اجرا كنید و مسئولین برای كارهایی كه در این زمینه كرده‌اند، گزارش دهند. بنده خبر دارم كه كارگروه ویژه درباره حجاب كار می‌كنند مسئولان باید كارهای فرهنگی و اجرایی را به مردم گزارش دهند تا مردم آرامش و امنیت پیدا كنند. در عمل ببینند كه در مقابله با بی‌حجابی و بدحجابی عزم و اراده و فعالیت‌هایی وجود دارد.

* خبرنگاران چشم و گوش ملت هستند

وی همچنین به 17 مرداد و روز خبرنگار اشاره كرد و در این زمینه متذكر شد: خبرنگاران چشم و گوش این ملت هستند؛ آن‌ها با گزارش دیده‌ها و شنیده‌های‌شان و با ارائه گزارش صادقانه‌شان می‌توانند خدمتگزار صدیق این كشور در عرصه تصمیمات درست باشند. خبرنگاران در عرصه‌های مختلف حضور مثل دوران دفاع مقدس و بعد از آن خوش درخشیده‌اند و ما یاد و خاطره‌ همه شهیدان این عرصه را گرامی می‌داریم.

آیت‌الله خاتمی خطاب به خبرنگاران گفت: اصل صداقت و امانت‌داری در نقل خبرها و اصل مقابله با شایعات و رعایت مصالح نظام اسلامی در گزارش‌های‌تان به عنوان اصول پذیرفته شده و اساسی باشد و قطعا از این رهگذر خدمات شایسته‌ای خواهید كرد.

* سخنان آمریكا مبنی بر جنگ علیه ایران یك جنگ‌روانی است

این عضو هیئت رییس مجلس خبرگان در بخش دیگری از سخنان خود به اظهارات اخیر رئیس ستاد ارتش آمریكا اشاره كرد و گفت: رئیس ستاد ارتش آمریكا به صراحت گفت كه طرح حمله نظامی به ایران را در اختیار دارد و بلافاصله اضافه كرد كه چشم‌انداز حمله به ایران نگران‌كننده است. نماینده آمریكا در آژانس هم بلافاصله گفت كه تهدیدهای رییس ارتش آمریكا را جدی نگیرید.

وی افزود: سخن این است كه تهدیدهای شما چه جدی و چه شوخی و چه جنگ روانی باشد، ما نه تهدیدهای شما را تهدید می‌دانیم و نه مذاكره‌های‌تان را جدی‌می‌گیریم. دولت آمریكا دولتی فریب‌كار و دروغگو و غیرپایبند به ارزش‌های بین‌المللی است. از طرفی آمریكا تمام شیطنت خود را به كار می‌برد كه در شورای امنیت قطعنامه علیه ایران صادر شود. تحریم‌های یك‌جانبه هم اعمال می‌كند. از سوی دیگر هم می‌گوید كه خواهان مذاكره با ایران است. این یعنی همان دست چدنی با روكش مخملی و دروغگویی و فریب.

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین با بیان اینكه تمام شواهد نشان می‌دهد كه این سخنان جنگ روانی است، خطاب به دولتمردان آمریكایی گفت: شما در 31 سال گذشته در موارد زیادی تا نزدیكی حمله رفتید و حمله نكردید این به مفهوم آن است كه شما نتوانستید غلطی كنید و از این به بعد هم نخواهید توانست.

* در صورت حمله به ایران منافع آمریكا در سراسر جهان به خطر می‌افتد

وی خاطرنشان كرد: جا دارد رییس ارتش آمریكا از حمله به ایران نگران باشد؛ چون می‌داند حمله به ایران همان و به خطر افتادن منافع آمریكا در سراسر جهان همان. اگر بخواهد بچه مردنی خود یعنی رژیم صهیونیستی را به جان ما بیندازد خواهد دید كه فرمایش امام راحل كه فرمود اسراییل باید از صحنه روزگار محو شود، تحقق می‌یابد.

وی تأكید كرد: همه هستی رژیم صهیونیستی از آمریكاست اگر آمریكا یك روز كمكش را به این رژیم قطع كند، نمی تواند ادامه حیات دهد در حمله سی و سه روزه رژیم صهیونیستی به لبنان آمریكا پل هوایی به این كشور زده بود و سلاح تزریق می‌كرد. اوباما چندی پیش گفت اتحاد ما با اسرائیل فوق استراتژیكی و هم پیمانی است. پس شما معترفتید كه با این رژیم یكی هستید. پس منتظر باشید اگر رژیم صهیونیستی متعرض ایران شود مواجه با خطر طوفانی و براندازانه ایران اسلامی مواجه شوید.

* رژیم صهیونیستی بزرگ‌ترین خطر برای صلح جهانی است

آبت‌الله خاتمی همچنین به حمله هفته‌ پیش رژیم صهیونیستی به لبنان و غزه اشاره كرد و گفت: در هفته گذشته رژیم صهیونیستی به لبنان و غزه حمله كرد. ارتش لبنان هم جانانه مقاومت كرد و بعد از چند ساعت رژیم صهیونیستی آتش‌بس را قبول و مفتضحانه عقب‌نشینی كرد.
وی گفت: حرف ما این است اگر دنیا نگران صلح جهانی و آرامش جهانی است، بداند خطر اساسی علیه صلح جهانی رژیم صهیونیستی است اگر می‌خواهند آرامشی بر جهان حاكم باشد بدانند تا این رژیم جنایت كار هست، صلحی حاكم نخواهد شد. رژیمی كه پایبند به هیچ قانون بین‌المللی نیست به كاروان آزادی حمله می‌كند، خانه مردم را سرشان خراب می‌كند، به كودك و زن و پیر حمله می‌كند. این خطر علیه صلح جهانی است و جهان باید علیه او بپاخیزد.

نظرات() 
What is leg length discrepancy?
دوشنبه 30 مرداد 1396 10:37 ق.ظ
Hey there, You have done an incredible job.
I will certainly digg it and personally recommend to my friends.
I'm sure they'll be benefited from this site.
dickersonuabwrvpgxj.wordpress.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 03:45 ب.ظ
Hey There. I found your blog using msn. That is a
very smartly written article. I'll be sure to bookmark
it and return to read extra of your useful information. Thanks for the post.
I'll certainly comeback.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر