پس از انتشار مطلب فائزه هاشمی بدون رتوش «در ویژه‌نامه رمز عبور 2»، روابط‌ عمومی فدراسیون اسلامی ورزش زنان در جوابیه‌ای اعلام كرد كه روزنامه ایران 14 دروغ فقط در دو صفحه درباره فائزه هاشمی نوشته است.


متن تكذیبیه به این شرح است:
تلاش برای دور نگاه داشتن افكار جامعه از مسائل اساسی و اصلی كشور و سرگرم نمودن مردم با اكاذیب و شایعه‌پراكنی بویژه در سال‌های اخیر مسئله جدیدی نیست.
آنان هر روز یك بازی جدیدی را جهت به انحراف كشیدن افكار عمومی از اعمال و سوءمدیریت خود رو می‌كنند. در تبعیت از این روش، روزنامه ایران كه با بودجه بیت‌المال چاپ می‌گردد در ویژه‌نامه خود تحت عنوان «رمز عبور» در خرداد 1389 در یك مطلب دو صفحه‌ای (صفحات 203 و 204)، با ثبت 14 دروغ درباره فائزه هاشمی بالاترین ركورد را نصیب خود كرد. دروغ‌های چاپ شده در این مقاله در دو دسته به شرح زیر ارائه می‌گردد:

 


الف – مواردی كه به صورت مستقیم از فائزه هاشمی نقل شده است:
1.«من پشتوانه محكمی دارم كه در وجود صراحتم بی‌تأثیر نیست.»
2. «دوچرخه‌سواری دختران و زنان با كت و دامن در خیابان با دین و عرف متضاد نیست.»
3. «اگر كت و دامن و مانتو حجاب محسوب می‌شود پس چگونه است كه كاركنان نمایندگی ایران در خارج از كشور از این نوع پوشش استفاده می‌كنند.»
4. فائزه هاشمی با به راه انداختن مراسم حمایت از كرباسچی گفت: «نتیجه محاكمه هر چه باشد فاقد ارزش قانونی است.»
ب – موارد كذبی كه درباره فائزه هاشمی بیان گردیده است:
5. فائزه هاشمی باند ویژه‌ای را برای دوچرخه‌سواری بانوان تهیه و در حال گرفتن مجوز موتورسواری است.
6. تصویب سخت اعتبارنامه فائزه هاشمی در مجلس پنجم
7. حمایت از نهایی نشدن گزارش تخلفات كمیته تحقیق و تفحص حوادث كوی دانشگاه به مجلس پنجم و اینكه فائزه هاشمی به عنوان رئیس كمیته تحقیق و تفحص مجلس از حادثه كوی دانشگاه تعلل كرد كه قضیه را جدی نگیرند.
8. مجرم شناخته شدن روزنامه زن و فائزه هاشمی به علت عدم اثبات حضور جناب آقای نقدی در حمله به دو وزیر كابینه آقای خاتمی (آقایان نوری و مهاجرانی)

 


9. انتشار اخبار كذب درباره مسئولین در روزنامه زن
10. انجام مصاحبه با مصاحبه‌گر شبكه CNN و معرفی وی به عنوان الگوی عملی زنان ایران
11. فائزه هاشمی از راهپیمایی به لیست 30 نفره جبهه مشاركت بازماند.
12. تجمع تعدادی از خانواده معظم شهدا در مقابل دفتر كار فائزه هاشمی به نشانه اعتراض
13. جبهه مشاركت تصمیم گرفت جلسه انتخاباتی فائزه هاشمی و كارگزاران را به هم بزند.
14. توصیه آیت‌الله هاشمی در مورد تعطیلی روزنامه زن

 


هم اكنون كه فضای جامعه را موج گسترده‌ای از دروغ‌افكنی‌های آشكار، شایعه‌سازی، اتهام‌های واهی و وارونه جلوه دادن عملكرد معماران انقلاب، فراگرفته و رسیدگی و برخوردی نیز با متخلفین از قانون وجود ندارد، روزنامه ایران نیز از چنین موقعیتی سوءاستفاده كرده و با تحریف جملات، ناقص استفاده كردن و یا جابه‌جا كردن سخنان نهایت بهره‌برداری را، البته با پول ملت، در جهت انحراف افكار عمومی و تثبیت جایگاه غصب شده خود می‌نماید لذا تكذیب كامل كلیه موارد فوق كه هر كدام توضیحات جداگانه‌ای را می‌طلبد جهت روشن شدن افكار عموم اعلام می‌گردد.

 


توضیح روزنامه ایران
علی‌رغم تمام اتهامات دفتر فائزه هاشمی نسبت به روزنامه ایران، مستندات مواردی از اتهامات فائزه هاشمی را تقدیم می‌كنیم:
1ـ «من پشتوانه محكمی دارم كه در وجود صراحتم بی‌تأثیر نیست» منبع این سخنان سخنرانی فائزه هاشمی در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی است كه در تاریخ 18 آذر 75 در روزنامه سلام منعكس شده و تكذیب نشده است.
2ـ «دوچرخه‌سواری دختران و زنان با كت و دامن در خیابان با دین و عرف متضاد نیست» منبع مجله زنان، گفت‌وگو فائزه هاشمی با شهلا شركت، شماره فروردین 1375.
3ـ «اگر كت و دامن و مانتو حجاب محسوب می‌شود، پس چگونه است كه كاركنان نمایندگی ایران در خارج از كشور از این نوع پوشش‌ها استفاده می‌كنند»! منبع: روزنامه ایران، ستون دیگه چه خبر، تاریخ 28/7/1377، سخنان فائزه هاشمی در دانشكده علوم پزشكی اراك
4ـ فائزه هاشمی با به راه انداختن مراسم حمایت از كرباسچی، «نتیجه محاكمه هرچه باشد فاقد ارزش قانونی است.» منبع روزنامه كیهان 14/4/1377، كه این اظهارات هیچ‌گاه تكذیب نشد.
5ـ تصویب سخت اعتبارنامه فائزه هاشمی، در ابتدای مجلس پنجم مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین فاكر كه به اعتبارنامه فائزه هاشمی اعتراض كرد. اما بعداً به احترام اكبر هاشمی رفسنجانی پدر فائزه اعتراض‌اش را پس گرفت.

 


6ـ دلیل تعلل در نهایی كردن گزارش تحقیق و تفحص از كوی دانشگاه در سال 76 نیز بنابه اظهارات اعضای این كمیته مانند حمیدرضا ترقی برعهده فائزه هاشمی، رئیس این كمیته بود.
7ـ روزنامه زن در خبری اعلام كرد كه سردار نقدی در زمان حمله به مهاجرانی و عبدالله نوری دو عضو كابینه محمد خاتمی در حاشیه نماز جمعه حاضر بوده است كه در دادگاه مشخص شد كه سردار نقدی در آن زمان در منزلش حاضر بوده است. اطلاعات ناجا و دیگر نهادهای امنیتی در پاسخ به استعلام دادگاه خبر روزنامه زن را تكذیب كردند.
8ـ محسن میردامادی، عضو شورای مركزی وقت حزب مشاركت در تاریخ 16/11/78 در گفت‌وگو با روزنامه صبح امروز خروج فائزه هاشمی از لیست حزب مشاركت را رسماً اعلام كرد و نبودن نام فائزه هاشمی در لیست حزب مشاركت در سال 1378 در انتخابات مجلس ششم اظهر من الشمس است.
9ـ هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با روزنامه جمهوری اسلامی روز 18 خرداد 1384 در آستانه انتخابات نهم ریاست جمهوری درباره روزنامه زن به مدیریت فائزه هاشمی می‌گوید: من هم وقتی احساس كردم فائزه قدرت اداره روزنامه را ندارد، گفتم نمی‌خواهد كار كند. بعضی از نویسندگان روزنامه ناباب بودند!
در باقی موارد نیز مستندات اظهارات و رفتارهای فائزه هاشمی وجود داد كه به وقت مناسب به آن پرداخته خواهد شد.